SIT1602BI-33-30N-4.000000.pdf
| Frequency | 33.33 MHz | 25 MHz | 25 MHz | 30 MHz | 10 MHz |
| Function | Enable/Disable | Enable/Disable | - | - | - |
| Output | HCMOS, LVCMOS | HCMOS, LVCMOS | HCMOS, LVCMOS | HCMOS, LVCMOS | HCMOS, LVCMOS |
| Voltage - Supply | 3.3V | 1.8V | 1.8V | 3.3V | 3.3V |
| Frequency Stability | ±50ppm | ±25ppm | ±25ppm | ±50ppm | ±50ppm |
| Absolute Pull Range (APR) | - | - | - | - | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C |
| Spread Spectrum Bandwidth | - | - | - | - | - |
| Current - Supply (Max) | 4.5mA | 4.1mA | 4.1mA | 4.5mA | 4.5mA |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.031" (0.80mm) | 0.031" (0.80mm) | 0.039" (1.00mm) | 0.039" (1.00mm) | 0.039" (1.00mm) |