    EPSON SG-8101CE 17.1706M-TCHPA0
    Part No.:
    SG-8101CE 17.1706M-TCHPA0
    Manufacturer:
    EPSON
    Category:
    Oscillators
    Package:
    4-SMD, No Lead
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDSG-8101CE 17.1706M-TCHPA0.pdf
    Description:
    SG-8101CE 17.1706M-TCHPA0: OSC M
    Manufacturer:
    EPSON
    Series:
    SG-8101
    Package/Case:
    4-SMD, No Lead
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Base Resonator:
    Crystal
    Type:
    XO (Standard)
    Frequency:
    17.1706 MHz
    Function:
    Enable/Disable
    Output:
    CMOS
    Voltage - Supply:
    1.8V ~ 3.3V
    Frequency Stability:
    ±20ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 105°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    3mA (Typ)
    Ratings:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    4-VDFN (3.2x2.5)
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max):
    0.047" (1.20mm)