    EPSON SG-8101CE 12.1870M-TCHPA0
    Part No.:
    SG-8101CE 12.1870M-TCHPA0
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDSG-8101CE 12.1870M-TCHPA0.pdf
    Description:
    SG-8101CE 12.1870M-TCHPA0: OSC M
    Frequency:
    12.187 MHz
    Function:
    Enable/Disable
    Voltage - Supply:
    1.8V ~ 3.3V
    Frequency Stability:
    ±20ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 105°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    3mA (Typ)
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max):
    0.047" (1.20mm)