    YAGEO RC2512JK-073K9L
    Part No.:
    RC2512JK-073K9L
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDRC2512JK-073K9L.pdf
    Description:
    RES 3.9K OHM 5% 1W 2512
    Resistance:
    3.9 kOhms
    Tolerance:
    ±5%
    Power (Watts):
    1W
    Temperature Coefficient:
    ±100ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size / Dimension:
    0.250" L x 0.122" W (6.35mm x 3.10mm)
    Height - Seated (Max):
    0.026" (0.65mm)