    Mercury Electronics Ind. Co. Ltd QVMQF576P25-2.5B-37.000
    Part No.:
    QVMQF576P25-2.5B-37.000
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDQVMQF576P25-2.5B-37.000.pdf
    Description:
    XO VCTCXO 37.0000MHZ LVPECL
    Frequency:
    37 MHz
    Output:
    LVPECL
    Voltage - Supply:
    2.5V
    Frequency Stability:
    ±2.5ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    ±8ppm
    Operating Temperature:
    -30°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    30mA (Typ)
    Size / Dimension:
    0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.102" (2.60mm)