    Mercury Electronics Ind. Co. Ltd QVMQF574T25-2.5B-79.360
    Part No.:
    QVMQF574T25-2.5B-79.360
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDQVMQF574T25-2.5B-79.360.pdf
    Description:
    XTAL OSC VCTCXO 79.3600MHZ CMOS
    Frequency:
    79.36 MHz
    Voltage - Supply:
    2.5V
    Frequency Stability:
    ±2.5ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    ±8ppm
    Operating Temperature:
    -30°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    24mA (Typ)
    Size / Dimension:
    0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.102" (2.60mm)