    Mercury Electronics Ind. Co. Ltd QVMQF574T25-2.5B-14.318
    Part No.:
    QVMQF574T25-2.5B-14.318
    Manufacturer:
    Mercury Electronics Ind. Co. Ltd
    Category:
    Oscillators
    Package:
    4-SMD, No Lead
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDQVMQF574T25-2.5B-14.318.pdf
    Description:
    XTAL OSC VCTCXO 14.3180MHZ CMOS
    Shipping
    Inventory:250
    Manufacturer:
    Series:
    QuikXO
    Package/Case:
    4-SMD, No Lead
    Packaging:
    Strip
    Product Status:
    Active
    Base Resonator:
    Crystal
    Type:
    VCTCXO
    Frequency:
    14.318 MHz
    Function:
    Enable/Disable
    Output:
    CMOS
    Voltage - Supply:
    2.5V
    Frequency Stability:
    ±2.5ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    ±8ppm
    Operating Temperature:
    -30°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    17mA (Typ)
    Ratings:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    4-VDFN (3.2x2.5)
    Size / Dimension:
    0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.102" (2.60mm)