    Mercury Electronics Ind. Co. Ltd QMQF576D33-2.5B-37.800
    Part No.:
    QMQF576D33-2.5B-37.800
    Manufacturer:
    Mercury Electronics Ind. Co. Ltd
    Category:
    Oscillators
    Package:
    6-SMD, No Lead
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDQMQF576D33-2.5B-37.800.pdf
    Description:
    XTAL OSC TCXO 37.8000MHZ LVDS
    Shipping
    Inventory:250
    Manufacturer:
    Series:
    QuikXO
    Package/Case:
    6-SMD, No Lead
    Packaging:
    Strip
    Product Status:
    Active
    Base Resonator:
    Crystal
    Type:
    TCXO
    Frequency:
    37.8 MHz
    Function:
    Output:
    LVDS
    Voltage - Supply:
    3.3V
    Frequency Stability:
    ±2.5ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    Operating Temperature:
    -30°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    26mA (Typ)
    Ratings:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    4-VDFN (3.2x2.5)
    Size / Dimension:
    0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.102" (2.60mm)