    Mercury Electronics Ind. Co. Ltd QMQF574T33-2.5B-10.000
    Part No.:
    QMQF574T33-2.5B-10.000
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDQMQF574T33-2.5B-10.000.pdf
    Description:
    XTAL OSC TCXO 10.0000MHZ CMOS
    Frequency:
    10 MHz
    Voltage - Supply:
    3.3V
    Frequency Stability:
    ±2.5ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    Operating Temperature:
    -30°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    21mA (Typ)
    Size / Dimension:
    0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.102" (2.60mm)
    1. How to order QMQF574T33-2.5B-10.000 on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the QMQF574T33-2.5B-10.000 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of QMQF574T33-2.5B-10.000?
    Series QuikXO QuikXO QuikXO QuikXO QuikXO
    Package/Case 4-SMD, No Lead 4-SMD, No Lead 4-SMD, No Lead 4-SMD, No Lead 4-SMD, No Lead
    Packaging Strip Strip Strip Strip Strip
    Product Status Active Active Active Active Active
    Base Resonator Crystal Crystal Crystal Crystal Crystal
    Type TCXO TCXO TCXO TCXO TCXO
    Frequency 66 MHz 80 MHz 25.6 MHz 15 MHz 100 MHz
    Function - - - - -
    Output CMOS CMOS CMOS CMOS CMOS
    Voltage - Supply 3.3V 3.3V 3.3V 3.3V 3.3V
    Frequency Stability ±2.5ppm ±2.5ppm ±2.5ppm ±2.5ppm ±2.5ppm
    Operating Temperature -30°C ~ 85°C -30°C ~ 85°C -30°C ~ 85°C -30°C ~ 85°C -30°C ~ 85°C
    Current - Supply (Max) 25mA (Typ) 29mA (Typ) 24mA (Typ) 21mA (Typ) 25mA (Typ)
    Ratings - - - - -
    Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
    Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.102" (2.60mm) 0.102" (2.60mm) 0.102" (2.60mm) 0.102" (2.60mm) 0.102" (2.60mm)