    Vishay Sprague M39003/01-5673/HSD
    Part No.:
    M39003/01-5673/HSD
    Description:
    CAP TANT 0.39UF 5% 50V AXIAL
    Packaging:
    Bulk
    Capacitance:
    0.39 µF
    Tolerance:
    ±5%
    Voltage - Rated:
    50 V
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm)
    Failure Rate:
    S (0.001%)