    Delevan HF1008-821F
    Part No.:
    HF1008-821F
    Manufacturer:
    Delevan
    Category:
    Fixed Inductors
    Package:
    Nonstandard
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDHF1008-821F.pdf
    Description:
    FIXED IND 820NH 273MA 2 OHM SMD
    Manufacturer:
    Delevan
    Series:
    HF1008
    Package/Case:
    Nonstandard
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Type:
    Material - Core:
    Ferrite
    Inductance:
    820 nH
    Tolerance:
    ±1%
    Current Rating (Amps):
    273 mA
    Current - Saturation (Isat):
    Shielding:
    Unshielded
    DC Resistance (DCR):
    2Ohm Max
    Q @ Freq:
    30 @ 25MHz
    Frequency - Self Resonant:
    325MHz
    Ratings:
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Inductance Frequency - Test:
    25 MHz
    Features:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    Size / Dimension:
    0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
    Height - Seated (Max):
    0.095" (2.41mm)