    ams-OSRAM USA INC. GW Q9LR32.PM-M1MF-XX58-1-180-R18
    Part No.:
    GW Q9LR32.PM-M1MF-XX58-1-180-R18
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDGW Q9LR32.PM-M1MF-XX58-1-180-R18.pdf
    Description:
    LED OSCONIQ WARM WHT 2700K 2020
    Series:
    OSCONIQ® S 5050
    Product Status:
    Obsolete
    Color:
    White, Warm
    CCT (K):
    2700K
    Flux @ 85°C, Current - Test:
    Flux @ 25°C, Current - Test:
    230lm (180lm ~ 280lm)
    Current - Test:
    180mA
    Voltage - Forward (Vf) (Typ):
    5.52V
    Lumens/Watt @ Current - Test:
    243 lm/W
    CRI (Color Rendering Index):
    70
    Current - Max:
    1.05A
    Size / Dimension:
    0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.031" (0.80mm)