    ams-OSRAM USA INC. GW Q9LR32.HW-AFAG-M3-1-180-R18
    Part No.:
    GW Q9LR32.HW-AFAG-M3-1-180-R18
    Manufacturer:
    ams-OSRAM USA INC.
    Category:
    LED White Lighting
    Package:
    2020 (5050 Metric)
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDGW Q9LR32.HW-AFAG-M3-1-180-R18.pdf
    Description:
    LED DURIS S8 COOL WHT 5000K 2020
    Manufacturer:
    ams-OSRAM USA INC.
    Series:
    DURIS© S8
    Package/Case:
    2020 (5050 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Color:
    White, Cool
    CCT (K):
    5000K
    Flux @ 85°C, Current - Test:
    Flux @ 25°C, Current - Test:
    235lm (223lm ~ 246lm)
    Current - Test:
    180mA
    Voltage - Forward (Vf) (Typ):
    5.52V
    Lumens/Watt @ Current - Test:
    237 lm/W
    CRI (Color Rendering Index):
    Current - Max:
    1.05A
    Viewing Angle:
    120°
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    2020
    Size / Dimension:
    0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.031" (0.80mm)