ERJ-PA2F9100X.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ERJ-PA2F9100X.
| Image |  |
| Series | ERJ-2G | ERJ-2RK | ERJ-2RK | ERJ-3G | ERJ-3EK |
| Product Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Resistance | 0 Ohms | 10 kOhms | 1 kOhms | 10 kOhms | 1 kOhms |
| Tolerance | Jumper | ±1% | ±1% | ±5% | ±1% |
| Power (Watts) | - | 0.1W, 1/10W | 0.1W, 1/10W | 0.1W, 1/10W | 0.1W, 1/10W |
| Composition | Thick Film | Thick Film | Thick Film | Thick Film | Thick Film |
| Temperature Coefficient | - | ±100ppm/°C | ±100ppm/°C | ±200ppm/°C | ±100ppm/°C |
| Supplier Device Package | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 |
| Ratings | 0402 | 0402 | 0402 | 0603 | 0603 |
| Size / Dimension | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.016" (0.40mm) | 0.016" (0.40mm) | 0.016" (0.40mm) | 0.022" (0.55mm) | 0.022" (0.55mm) |