    Delevan DC630-393K
    Part No.:
    DC630-393K
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDDC630-393K.pdf
    Description:
    FIXED IND 39UH 4.43A 50 MOHM TH
    Inductance:
    39 µH
    Tolerance:
    ±10%
    Current Rating (Amps):
    4.43 A
    Current - Saturation (Isat):
    10.9A
    DC Resistance (DCR):
    50mOhm Max
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Inductance Frequency - Test:
    10 kHz
    Size / Dimension:
    0.630" Dia (16.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.830" (21.08mm)