    Delevan DC630-333K
    Part No.:
    DC630-333K
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITEDDC630-333K.pdf
    Description:
    FIXED IND 33UH 4.95A 40 MOHM TH
    Inductance:
    33 µH
    Tolerance:
    ±10%
    Current Rating (Amps):
    4.95 A
    Current - Saturation (Isat):
    11.9A
    DC Resistance (DCR):
    40mOhm Max
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Inductance Frequency - Test:
    10 kHz
    Size / Dimension:
    0.630" Dia (16.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.830" (21.08mm)