    Diotec Semiconductor 5.0SMCJ20A
    Part No.:
    5.0SMCJ20A
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED5.0SMCJ20A.pdf
    Description:
    TVS DIODE 20VWM 32.4VC DO-214AB
    Voltage - Reverse Standoff (Typ):
    20V
    Voltage - Breakdown (Min):
    22.2V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
    32.4V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs):
    154.3A
    Power - Peak Pulse:
    5000W (5kW)
    Applications:
    General Purpose
    Capacitance @ Frequency:
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 150°C (TJ)