    Delevan 5022R-822F
    Part No.:
    5022R-822F
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED5022R-822F.pdf
    Description:
    FIXED IND 8.2UH 748MA 600MOHM SM
    Inductance:
    8.2 µH
    Tolerance:
    ±1%
    Current Rating (Amps):
    748 mA
    DC Resistance (DCR):
    600mOhm Max
    Q @ Freq:
    50 @ 7.9MHz
    Frequency - Self Resonant:
    50MHz
    Ratings:
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Inductance Frequency - Test:
    7.9 MHz
    Size / Dimension:
    0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm)
    Height - Seated (Max):
    0.230" (5.84mm)