    Delevan 5022R-753F
    Part No.:
    5022R-753F
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED5022R-753F.pdf
    Description:
    FIXED IND 75UH 302MA 3.7 OHM SMD
    Inductance:
    75 µH
    Tolerance:
    ±1%
    Current Rating (Amps):
    302 mA
    DC Resistance (DCR):
    3.7Ohm Max
    Q @ Freq:
    55 @ 2.5MHz
    Frequency - Self Resonant:
    10.5MHz
    Ratings:
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Inductance Frequency - Test:
    2.5 MHz
    Size / Dimension:
    0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm)
    Height - Seated (Max):
    0.230" (5.84mm)