    Delevan 5022R-273F
    Part No.:
    5022R-273F
    Manufacturer:
    Delevan
    Category:
    Fixed Inductors
    Package:
    Nonstandard
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED5022R-273F.pdf
    Description:
    FIXED IND 27UH 360MA 2.6 OHM SMD
    Manufacturer:
    Delevan
    Series:
    5022R
    Package/Case:
    Nonstandard
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Type:
    Material - Core:
    Iron
    Inductance:
    27 µH
    Tolerance:
    ±1%
    Current Rating (Amps):
    360 mA
    Current - Saturation (Isat):
    Shielding:
    Unshielded
    DC Resistance (DCR):
    2.6Ohm Max
    Q @ Freq:
    60 @ 2.5MHz
    Frequency - Self Resonant:
    25MHz
    Ratings:
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Inductance Frequency - Test:
    2.5 MHz
    Features:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    Size / Dimension:
    0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm)
    Height - Seated (Max):
    0.230" (5.84mm)