    Micro Commercial Co 1.5KE180CA-TP
    Part No.:
    1.5KE180CA-TP
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED1.5KE180CA-TP.pdf
    Voltage - Reverse Standoff (Typ):
    154V
    Voltage - Breakdown (Min):
    171V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
    246V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs):
    6.2A
    Power - Peak Pulse:
    1500W (1.5kW)
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 175°C (TJ)