    Micro Commercial Co 1.5KE120CA-TP
    Part No.:
    1.5KE120CA-TP
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED1.5KE120CA-TP.pdf
    Voltage - Reverse Standoff (Typ):
    102V
    Voltage - Breakdown (Min):
    114V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
    165V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs):
    9.2A
    Power - Peak Pulse:
    1500W (1.5kW)
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 175°C (TJ)