    Delevan 0925-394H
    Part No.:
    0925-394H
    Manufacturer:
    Delevan
    Category:
    Fixed Inductors
    Package:
    Axial
    Datasheet:
    AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED0925-394H.pdf
    Description:
    FIXED IND 390UH 46MA 21 OHM TH
    Manufacturer:
    Delevan
    Series:
    0925
    Package/Case:
    Axial
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Type:
    Molded
    Material - Core:
    Ferrite
    Inductance:
    390 µH
    Tolerance:
    ±3%
    Current Rating (Amps):
    46 mA
    Current - Saturation (Isat):
    14mA
    Shielding:
    Shielded
    DC Resistance (DCR):
    21Ohm Max
    Q @ Freq:
    38 @ 790kHz
    Frequency - Self Resonant:
    7.8MHz
    Ratings:
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 105°C
    Inductance Frequency - Test:
    790 kHz
    Features:
    Mounting Type:
    Through Hole
    Supplier Device Package:
    Size / Dimension:
    0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm)
    Height - Seated (Max):
    1. How to order 0925-394H on AO YUET (HK)ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 0925-394H price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 0925-394H?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 0925-394H.
    Image 0925R-103K 0925-104K 0925R-101K 0925R-102K 0925R-121K
    Part Number 0925R-103K 0925-104K 0925R-101K 0925R-102K 0925R-121K
    Manufacturer Delevan Delevan Delevan Delevan Delevan
    Series 0925R 0925 0925R 0925R 0925R
    Package/Case Axial Axial Axial Axial Axial
    Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
    Product Status Active Active Active Active Active
    Type Molded Molded Molded Molded Molded
    Material - Core Iron Iron Iron Iron Iron
    Inductance 10 µH 100 µH 100 nH 1 µH 120 nH
    Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
    Current Rating (Amps) 106 mA 51 mA 670 mA 385 mA 635 mA
    Current - Saturation (Isat) 106mA 51mA 670mA 385mA 635mA
    Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
    DC Resistance (DCR) 4Ohm Max 16.8Ohm Max 100mOhm Max 300mOhm Max 110mOhm Max
    Q @ Freq 57 @ 7.9MHz 40 @ 2.5MHz 54 @ 25MHz 37 @ 25MHz 52 @ 25MHz
    Frequency - Self Resonant 50MHz 10.5MHz 490MHz 150MHz 430MHz
    Ratings - - - - -
    Operating Temperature -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C
    Inductance Frequency - Test 7.9 MHz 2.5 MHz 25 MHz 25 MHz 25 MHz
    Features - - - - -
    Mounting Type Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
    Size / Dimension 0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm) 0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm) 0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm) 0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm) 0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm)